WizTree 3 - en to nb translation catalogue (181 entries)

en: Scanning...
nb: Skanner...

en: Folders
nb: Mapper

en: Files
nb: Filer

en: Dumping file
nb: Lagrer fil

en: Bytes
nb: Byte

en: Files in
nb: Filer i

en: File in
nb: FiI i

en: Selected Files
nb: Valgte filer

en: Total Size
nb: Total størrelse

en: You are about to open
nb: Du er i ferd med å åpne

en: Command Prompt windows - are you sure?
nb: Vindu for Kommandolinje - er du sikker?

en: Explorer windows - are you sure?
nb: Utforskervindu - er du sikker?

en: files - are you sure?
nb: filer - er du sikker?

note: FileName := FDir; 2 = select directory
en: Select Folder
nb: Velg mappe

note: YMMV
en: Select
nb: Velg

en: File not found
nb: Finner ikke filen

en: Error
nb: Feil

en: Sorting file list...
nb: Sorterer filliste...

en: Loading tree...
nb: Laster tre...

en: Scan complete in
nb: Skanning gjennomført på

en: seconds
nb: sekunder

en: canceled
nb: avbrutt

en: Failed to update Windows Explorer context menu
nb: Kunne ikke oppdatere Windows Utforsker kontekst meny

en: No MFT root found!
nb: Fant ikke MFT!

note: we have an update!
en: An update is available
nb: En oppdatering er tilgjengelig

en: Click on the "View Update" button to learn more.
nb: Klikk på knappen "Se etter oppdatering" for å finne ut mer.

note: if tag set then display error if any
en: No update found.
nb: Ingen oppdatering funnet.

note: if tag set then display error if any
en: Error checking for updates:
nb: Feil ved sjekking av oppdatering:

en: Please restart WizTree as Administrator to dump the MFT file
nb: Vennligst start WizTree som Administrator for å lagre MFT-filen

en: Please select an NTFS formatted drive.
nb: Vennligst velg en disk med NTFS.

en: Dumping MFT file, please wait...
nb: Lagrer MFT-fil, vennligst vent...

en: MFT data dump complete.
nb: MFT data er lagret.

en: MFT data dumped to file
nb: MFT data er lagret i fil

en: MFT file
nb: MTF-fil

en: Loading file list...
nb: Laster filliste...

en: files
nb: filer

note: lblTotalSpacePerc.Caption := '';
en: n/a
nb: <ukjent>

en: <Folder>
nb: <Mappe>

en: File
nb: Fil

en: Options
nb: Innstillinger

en: Scan
nb: Skann

en: New Instance
nb: Ny instans

en: Explore Folder
nb: Utforsk mappe

en: Command Prompt Here
nb: Åpne kommandovindu her

en: Copy Path
nb: Kopier sti

en: Delete (to Recycle Bin)
nb: Slett (til papirkurven)

en: Delete (No undelete possible)
nb: Slett (ikke mulig å gjenopprette)

en: Dump MFT File
nb: Lagre MFT filen

en: Exit
nb: Avslutt

en: Display Dynamic values
nb: Vis verdier som dynamiske

en: Display Byte values
nb: Vis verdier i Byte

en: Display KB values
nb: Vis verdier i KB

en: Display MB values
nb: Vis verdier i MB

en: Display GB values
nb: Vis verdier i GB

en: Windows Explorer context menu
nb: Windows utforsker kontekst meny

en: Always Run as Administrator
nb: Alltid start som Administrator

en: Language
nb: Språk

en: Restart as Administrator
nb: Start på nytt som Administrator

en: WizTree requires "Administrator" rights to enable high speed scanning of NTFS hard drives and to access all system files and folders. Click on the "Restart as Administrator" button to enable Administrator rights.
nb: WizTree krever Administrator-rettigheter for å kunne høyhastighetsskanning av NTFS harddisker og for å få tilgang til alle system filer og mapper. Klikk på knappen "Start på nytt som Administrator" for å slå på Administrator-rettigheter.

en: Don't show this again
nb: Ikke vis dette igjen

en: View Update
nb: Se etter oppdatering

en: Dismiss
nb: Forkast

en: Check for updates
nb: Se etter oppdateringer

en: Check for updates now
nb: Se etter oppdateringer nå

en: Select:
nb: Velg:

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Ready...
nb: Klar...

en: Selection:
nb: Valgt:

en: Total Space:
nb: Total plass:

en: Space Used:
nb: Brukt plass:

en: Space Free:
nb: Ledig plass:

en: Help us make WizTree better!
nb: Hjelp oss å forbedre WizTree!

en: Tree View
nb: Trevisning

en: Folder
nb: Mappe

en: Percent of Parent
nb: Prosent av forelder

en: Size
nb: Størrelse

en: Modified
nb: Endret

en: Attributes
nb: Egenskaper

en: Items
nb: Elementer

en: Allocated
nb: Brukt

en: File View
nb: Filvisning

en: File Search Filter:
nb: Filter for søk i fil:

en: Clear
nb: Tøm

en: Match file name only
nb: Sammenlikne kun filnavn

en: (Fast)
nb: (Hurtig)

en: Match entire path
nb: Sammenlikne hele stien

en: (Warning: can be slow!)
nb: (Advarsel: kan være tregt!)

en: Max files to display:
nb: Maksimalt antall filer:

en: (Selecting ALL can be very slow!)
nb: (Valg av ALLE kan være veldig tregt!)

en: ALL
nb: ALLE

en: Total Files:
nb: Antall filer:

en: File Name
nb: Filnavn

en: Percent of Drive
nb: Prosent av Stasjon

en: About
nb: Om

en: If you use WizTree commercially or you'd just like to support the freeware community then please make a donation by clicking on the Donate button at the top right of the screen. Thank you! :)
nb: Dersom du bruker WizTree kommersielt eller du ønsker å støtte utviklingen, vær vennlig å doner ved å klikke på knappen "Donate", i øvre høyre hjørne av vinduet. Takk! :)

en: What is WizTree?
nb: Hva er WizTree?

en: WizTree is the world's fastest disk space analyzer. It scans your hard drive and shows you which files and folders are using the most disk space.
nb: WizTree er verdens raskeste program for å analysere diskbruk. Det skanner harddisken din og viser deg hvilke filer og mapper som bruker mest diskplass.

en: It does this in the FASTEST way possible - you simply won't find any other application of this type that's quicker! Use the information WizTree provides to quickly locate and remove "space hogs" from your hard drive.
nb: Det gjør dette på den RASKESTE måten som er mulig - du finner rett og slett ikke et annet program av denne typen som er raskere. Bruk informasjonen som WizTree gir for hurtig å kunne finne og fjerne "plasskjemper" fra harddisken din.

en: WARNING: Take care not to remove any files that are required for the correct operation of your PC!
nb: ADVARSE: Vær forsiktig så du ikke sletter noen filer som er nødvendig for at datamaskinen din skal fungere som den skal!

en: What makes WizTree so fast?
nb: Hva gjør WizTree så rask?

en: When scanning NTFS formatted hard drives (most modern hard drives use this format), WizTree reads the hard drive's Master File Table (MFT) directly from the disk.
nb: Når WizTree skanner harddisker som er formatert med NTFS (de fleste moderne harddisker bruker dette formatet), leser det harddiskens Master File Table (MFT) direkte fra disken.

en: The MFT is a special hidden file used by the NTFS file system to keep track of all files and folders on a hard drive. Scanning for files this way completely bypasses the operating system (Windows) and provides a huge performance boost.
nb: MFT er en spesiell skjult fil som blir brukt av filsystemet NTFS for å holde orden på alle filer og mapper på harddisken. Ved å skanne etter filer på denne måten omgås operativsystemet (Windows) og gir en enorm hastighetsforbedring.

en: As of version 2.0, WizTree can now also scan non NTFS hard drives, network drives, USB drives, and individual directories.
nb: Fra og med versjon 2.0 kan WizTree også skanne hardisker uten NTFS, nettverksdisker, USB-disker, og mapper.

en: Please visit the Antibody Software website for more great software, such as:
nb: Vær vennlig å beøske nettstedet Antibody Software for andre flotte programmer, som:

en: (click for more information)
nb: (klikk for mer informasjon)

en: A powerful yet easy to use web gallery downloading tool. It supports most of the popular image hosting sites (such as flickr, facebook, Google image search, imgur, deviantart etc.).
nb: Et verktøy for nedlastningsgallerier, som er kraftig og likevel enkelt å bruke . Det støtter de fleste av populære nettsteder for bildelagring (som for eksempel: flickr, facebook, Google bildesøk, imgur, deviantart etc.).

en: It doesn't require any complicated setup or project files - it just works.
nb: Ingen vanskelige oppsett eller ekstra filer er nødvendig - det bare virker.

en: A keyboard enhancement utility that makes it easy to type accented and other special Unicode characters on a standard US/UK keyboard using easy to remember keyboard shortcuts.
nb: Et verktøy som utvider tastaturet og gjør det enkelt å skrive spesielle Unicode tegn på et standard US/UK tastatur, ved å bruke tastatursnarveier som er lett å huske.

en: For example, to type an à (a with grave accent), you press Ctrl+` then press a. These shortcuts work from any Windows application.
nb: For eksempel: for å skrive en à (a med grave accent), trykker du Ctrl+` og så trykker du a. Disse snarveiene virker i alle Windows programmer.

en: Invalid Key - Please try again.
nb: Ugyldig nøkkel - Vennligst prøv igjen.

en: It is recommended that you copy and paste your supporter code.
nb: Vi foreslår at du kopierer og limer inn din støttekode.

en: Only use digits 0 to 9 and letters A to F.
nb: Bruk kun tall fra 0 til 9 og bokstaver fra A til F.

en: Thank you for your support!
nb: Takk for din støtte!

en: WizTree will now restart.
nb: WizTree vil nå starte på nytt.

en: Enter Supporter Code
nb: Angi støttekode

en: Supporter Code
nb: Støttekode

note: warning dialog title
en: Warning
nb: Advarsel

note: confirmation dialog title
en: Confirmation
nb: Bekreftelse

note: information dialog title
en: Information
nb: Informasjon

en: (No Extension)
nb: (Ingen utvidelse)

en: File Type
nb: Type

en: Percent
nb: Prosent

en: Extension
nb: Filtype

en: MFT Dump
nb: Lagre MFT

en: All Files
nb: Alle filer

en: Show Treemap
nb: Vis tre

en: Show File Types
nb: Vis filtype

en: Reset tree expansion
nb: Tilbakestill treeutvidelse

en: Select Parent
nb: Velg forelder

en: Reselect Child
nb: Velg barn

en: Help support WizTree development by making a donation
nb: Hjelp oss og støtt utviklingen av WizTree ved å donere

en: (You can hide the Donate button by making a donation)
nb: (Knappen for Donasjon vil fjernes når du donerer)

en: Show Allocated Size on Treemap
nb: Vis brukt størrelse i trevisning

en: Auto scan after making selection
nb: Automatisk skanning etter valg

en: Zoom in Treemap
nb: Forstørr trevisning

en: Zoom out Treemap
nb: Forminsk trevisning

en: Save Treemap Image as .png file
nb: Lagre trevisning som .png fil

en: Save
nb: Lagre

en: Width
nb: Bredde

en: Height
nb: Høyde

en: Shades of Gray (single color)
nb: Gråtoner (én farge)

en: Show Free Space on Treemap
nb: Vis ledig plass på trevisning

en: File already exists - overwrite?
nb: Filen finnes allerede - overskriv?

en: Generated by
nb: Generert av

en: You can hide this message by making a donation
nb: Du kan skjule denne meldingen ved å donere

en: MFT Dump cancelled...
nb: Lagre MFT avbrutt...

en: Export complete.
nb: Lagring fullført.

en: Copy file and size info to clipboard
nb: Kopier info om fil og størrelse til utklippstavlen

en: Export to .CSV file
nb: Lagre til .CSV-fil

en: Colors
nb: Farger

en: Default
nb: Misligholde

en: Color Blind
nb: Fargeblind

en: CSV file
nb: CSV-fil

en: Select CSV file
nb: Velg CSV-fil

en: Failed to import CSV file
nb: Kunne ikke importere CSV-fil

en: Color By
nb: Farge for

en: Color
nb: Farge

en: File Extension(s)
nb: Filtype(r)

en: Export File Types to CSV file
nb: Eksporter filtyper som CSV-fil

en: Display TB values
nb: Vis verdier i TB

en: Light
nb: Lys

en: Dark
nb: Mørk

en: Sorry, your supporter code is only valid for versions of WizTree with version date
nb: Beklager, men din støttekode er bare gyldig for versjoner av WizTree med versjonsdato

en: or earlier.
nb: eller tidligere.

en: This version of WizTree has version date
nb: Versjondato for denne versjonen WizTree er

en: Please install an older version of WizTree with a suitable version date, or purchase a new supporter code.
nb: Vennligst installer en elder versjon av WizTree med en passende versjonsdato eller kjøp en ny støttekode.

en: Version Date:
nb: Versjonsdato:

en: Supporter license
nb: Støttekode

en: Enterprise license
nb: Firmalisens

en: user license
nb: brukerlisens

en: Upgrades until:
nb: Oppgraderinger inntil:

en: lifetime
nb: livstid

en: Supporter code not valid for this version
nb: Støttekoden er ikke gyldig for denne versjonen

en: Select Multiple
nb: Velg flere

en: Multiple
nb: Flere

en: Add Folder
nb: Legg til mappe

en: Remove Folder
nb: Fjern mappe

en: is included within
nb: er inkludert i

en: They cannot both be selected.
nb: Begge kan ikke velges.

en: Select All
nb: Velg Alle

en: Select None
nb: Velg ingen
