WizTree 3 - en to bg_BG translation catalogue (163 entries)

en: (Fast)
bg_BG: (Бързо)

en: (No Extension)
bg_BG: (без разширение)

en: (Selecting ALL can be very slow!)
bg_BG: (Избирането на всички може да бъде много бавно!)

en: (Warning: can be slow!)
bg_BG: (Внимание: може да е бавно!)

en: (You can hide the Donate button by making a donation)
bg_BG: (Можете да скриете бутона дари, като направите дарение)

en: (click for more information)
bg_BG: (кликнете тук, за да научите повече)

en: 32 bit
bg_BG: 32-бит

en: 64 bit
bg_BG: 64-бит

en: <Folder>
bg_BG: <Папка>

en: A keyboard enhancement utility that makes it easy to type accented and other special Unicode characters on a standard US/UK keyboard using easy to remember keyboard shortcuts.
bg_BG: Помощна програма, която улеснява въвеждането на ударения и други специални Unicode знаци на стандартната клавиатура с лесни за запомняне клавишни комбинации.

en: A powerful yet easy to use web gallery downloading tool. It supports most of the popular image hosting sites (such as flickr, facebook, Google image search, imgur, deviantart etc.).
bg_BG: Инструмент за изтегляне на уеб галерии. Поддържа повечето от популярните сайтове за хостинг на изображения (flickr, facebook, търсене на изображения в Google, imgur, deviantart и др.).

en: ALL
bg_BG: ВСИЧКИ

en: About
bg_BG: За програмата

en: All Files
bg_BG: Всички файлове

en: Allocated
bg_BG: Разпределен

en: Always Run as Administrator
bg_BG: Винаги Изпълнявай като администратор

en: An update is available
bg_BG: Налична нова версия

en: As of version 2.0, WizTree can now also scan non NTFS hard drives, network drives, USB drives, and individual directories.
bg_BG: От версия 2.0, WizTree вече може да сканира и NTFS твърди дискове, мрежови устройства, USB устройства и отделни директории.

en: Attributes
bg_BG: Атрибути

en: Auto scan after making selection
bg_BG: Автоматично сканиране след избор

en: Bytes
bg_BG: Байта

en: CSV file
bg_BG: CSV файл

en: Cancel
bg_BG: Отмяна

en: Check for updates
bg_BG: Провери за обновления

en: Check for updates now
bg_BG: Проверете за нова версия

en: Clear
bg_BG: Изчисти

en: Click on the "View Update" button to learn more.
bg_BG: Щракнете върху бутона Актуализирай, за да видите повече подробности.

en: Color
bg_BG: Цвят

en: Color Blind
bg_BG: Далтонизм

en: Color By
bg_BG: Цвят по

en: Colors
bg_BG: Цветове

en: Command Prompt Here
bg_BG: Отворете Команден прозорец тук

en: Command Prompt windows - are you sure?
bg_BG: Прозорци на командния ред-сигурен ли сте?

en: Confirmation
bg_BG: Потвърждение

en: Copy Path
bg_BG: Копирай пътя

en: Copy file and size info to clipboard
bg_BG: Копирайте информацията за файла и размера в клипборда

en: Default
bg_BG: Възстанови

en: Delete (No undelete possible)
bg_BG: Изтриване (окончателно)

en: Delete (to Recycle Bin)
bg_BG: Изтрий (в кошчето)

en: Dismiss
bg_BG: Отхвърляне

en: Display Byte values
bg_BG: Показване на стойности в байтове

en: Display Dynamic values
bg_BG: Показване на динамични стойности

en: Display GB values
bg_BG: Показване на стойности в ГБ

en: Display KB values
bg_BG: Показване на стойности в KB

en: Display MB values
bg_BG: Показване на стойности в МБ

en: Don't show this again
bg_BG: Не показвай повече

en: Dump MFT File
bg_BG: MFT Дъмп файл

en: Dumping MFT file, please wait...
bg_BG: Разтоварване на MFT файл, моля, изчакайте...

en: Dumping file
bg_BG: Дъмп файл

en: Enter Supporter Code
bg_BG: Въведете кода на поддръжника

en: Error
bg_BG: Грешка

en: Error checking for updates:
bg_BG: Грешка при проверка за актуализации:

en: Exit
bg_BG: Изход

en: Explore Folder
bg_BG: Покажи папката в Explorer

en: Explorer windows - are you sure?
bg_BG: Прозорците на Explorer - сигурен ли си?

en: Export complete.
bg_BG: Експортирането завършено.

en: Export to .CSV file
bg_BG: Експортиране в .CSV файл

en: Extension
bg_BG: Разширение

en: Failed to import CSV file
bg_BG: Неуспешно импортиране на CSV файл

en: Failed to update Windows Explorer context menu
bg_BG: Неуспешно актуализиране на контекстното меню на Windows Explorer

en: File
bg_BG: Файл

en: File Extension(s)
bg_BG: Файлово разширение (я)

en: File Name
bg_BG: Име на файл

en: File Search Filter:
bg_BG: Филтър:

en: File Type
bg_BG: Тип файл

en: File View
bg_BG: Преглед на файлове

en: File already exists - overwrite?
bg_BG: Файла съществува. Презаписване?

en: File in
bg_BG: Файл в

en: File not found
bg_BG: Файла не е намерен

en: Files
bg_BG: Файлове

en: Files in
bg_BG: файл(а)

en: Folder
bg_BG: Папка

en: Folders
bg_BG: Папки

en: For example, to type an à (a with grave accent), you press Ctrl+` then press a. These shortcuts work from any Windows application.
bg_BG: Например, за да въведете à (с ударение), натиснете CTRL + ' и след това натиснете а. Тези клавишни комбинации работят от всяко приложение на Windows.

en: GB
bg_BG: ГБ

en: Generated by
bg_BG: Създаден с помощта на

en: Height
bg_BG: Височина

en: Help support WizTree development by making a donation
bg_BG: Подкрепете развитието на WizTree чрез дарение

en: Help us make WizTree better!
bg_BG: Помогнете ни да направим WizTree по-добър!

en: If you use WizTree commercially or you'd just like to support the freeware community then please make a donation by clicking on the Donate button at the top right of the screen. Thank you! :)
bg_BG: Ако използвате WizTree с търговска цел или просто искате да подкрепите безплатната общност, моля направете дарение, като кликнете върху бутона Дарете в горния десен край на екрана. Благодаря! :)

en: Information
bg_BG: Информация

en: Invalid Key - Please try again.
bg_BG: Невалиден код. Моля, опитайте отново.

en: It does this in the FASTEST way possible - you simply won't find any other application of this type that's quicker! Use the information WizTree provides to quickly locate and remove "space hogs" from your hard drive.
bg_BG: Програмата е наистина МНОГО бърза - просто няма да намерите друго подобно приложение! Използвайте информационната на WizTree, осигуряваща бързо локализиране и премахване на "консуматорите на място" от твърдия диск.

en: It doesn't require any complicated setup or project files - it just works.
bg_BG: Не изисква никакви сложни настройки или пинизи просто работи.

en: It is recommended that you copy and paste your supporter code.
bg_BG: Препоръчваме ви да копирате и поставите кода, вместо да го въвеждате ръчно.

en: Items
bg_BG: Елременти

en: KB
bg_BG: КБ

en: Language
bg_BG: Език

en: Loading file list...
bg_BG: Зареждане на списък с файлове...

en: Loading tree...
bg_BG: Дървото се зарежда ...

en: MB
bg_BG: МБ

en: MFT Dump
bg_BG: MFT разтоварване

en: MFT Dump cancelled...
bg_BG: MFT разтоварване отменено...

en: MFT data dump complete.
bg_BG: MFT разтоварване на данни е завършено.

en: MFT data dumped to file
bg_BG: MFT разтоварване на данни съхранен във файл

en: MFT file
bg_BG: MFT файл

en: Match entire path
bg_BG: Съвпадение на целия път

en: Match file name only
bg_BG: Съвпадение име на файл

en: Max files to display:
bg_BG: Максимален бр. файлове:

en: Modified
bg_BG: Променен

en: New Instance
bg_BG: Нова версия на програмата

en: No MFT root found!
bg_BG: Не е намерен MFT корен!

en: No update found.
bg_BG: Няма актуализации, имате най-новата версия.

en: Only use digits 0 to 9 and letters A to F.
bg_BG: Кодът може да съдържа само цифри и латински букви от A до F.

en: Options
bg_BG: Опции

en: Percent
bg_BG: Процент

en: Percent of Drive
bg_BG: Процент от диска

en: Percent of Parent
bg_BG: Процент от родителя

en: Please restart WizTree as Administrator to dump the MFT file
bg_BG: За Дъмп MFT във файл Стартирайте като Администратор

en: Please select an NTFS formatted drive.
bg_BG: Изберете диск с NTFS файлова система.

en: Please visit the Antibody Software website for more great software, such as:
bg_BG: Посетете уебсайта на Antibody Software и разгледайте другите ни програми:

en: Ready...
bg_BG: Готов...

en: Reselect Child
bg_BG: Повторно избиране на дъщерен елемент

en: Reset tree expansion
bg_BG: Нулиране на разширяването на дървото

en: Restart as Administrator
bg_BG: Рестартирайте като администратор

en: Save
bg_BG: Запиши

en: Save Treemap Image as .png file
bg_BG: Записване на графичната карта като PNG файл

en: Scan
bg_BG: Анализ

en: Scan complete in
bg_BG: Сканирането е завършено за

en: Scanning...
bg_BG: Сканиране...

en: Select
bg_BG: Избери

en: Select CSV file
bg_BG: Изберете CSV файл

en: Select Folder
bg_BG: Избери папка

en: Select Parent
bg_BG: Избор на елемент (корен)

en: Select:
bg_BG: Изберете:

en: Selected Files
bg_BG: Избрани файловве

en: Selection:
bg_BG: Избор:

en: Shades of Gray (single color)
bg_BG: Нюанси на сивото

en: Show Allocated Size on Treemap
bg_BG: Показване на разпределения размер на диска на картата

en: Show File Types
bg_BG: Показване на типове файлове

en: Show Free Space on Treemap
bg_BG: Покажи свободно място на картата

en: Show Treemap
bg_BG: Покажи графичната карта

en: Size
bg_BG: Размер

en: Sorting file list...
bg_BG: Сортиране на списъка с файлове...

en: Space Free:
bg_BG: Свободно:

en: Space Used:
bg_BG: Заето:

en: Supporter Code
bg_BG: Код на поддръжник

en: Thank you for your support!
bg_BG: Блогдаря за поддръжката!

en: The MFT is a special hidden file used by the NTFS file system to keep track of all files and folders on a hard drive. Scanning for files this way completely bypasses the operating system (Windows) and provides a huge performance boost.
bg_BG: MFT е специален скрит файл, използван от файловата система NTFS, за да следи всички файлове и папки на твърдия диск. Сканирането за файлове по този начин напълно заобикаля операционната система (Windows) и осигурява огромно увеличение на производителността.

en: Total Files:
bg_BG: Всичкси файлове:

en: Total Size
bg_BG: Общ размер

en: Total Space:
bg_BG: Общ обем:

en: Tree View
bg_BG: Дърво

en: View Update
bg_BG: Преглед на актуализацията

en: WARNING: Take care not to remove any files that are required for the correct operation of your PC!
bg_BG: ВНИМАНИЕ: Не трийте файлове, котио са нужни на вашата ОС за да работи правилно!!!

en: Warning
bg_BG: Внимание

en: What is WizTree?
bg_BG: Какво е WizTree?

en: What makes WizTree so fast?
bg_BG: Защо WizTree работи толкова бързо?

en: When scanning NTFS formatted hard drives (most modern hard drives use this format), WizTree reads the hard drive's Master File Table (MFT) directly from the disk.
bg_BG: При сканиране на NTFS форматирани твърди дискове (повечето съвременни твърди дискове), WizTree чете основната таблица на твърдия диск (MFT) директно от диска.

en: Width
bg_BG: Ширина

en: Windows Explorer context menu
bg_BG: Добави WizTree в контекстното меню на Explorer

en: WizTree is the world's fastest disk space analyzer. It scans your hard drive and shows you which files and folders are using the most disk space.
bg_BG: WizTree е най-бързият анализатор на дисково пространство в света. Той сканира твърдия ви диск и ви показва кои файлове и папки използват най-много дисково пространство.

en: WizTree requires "Administrator" rights to enable high speed scanning of NTFS hard drives and to access all system files and folders. Click on the "Restart as Administrator" button to enable Administrator rights.
bg_BG: За бързо сканиране на твърди дискове с NTFS и достъп до всички системни файлове и папки, WizTree се нуждае от административни права. За да направите това, „Стартирайте като администратор“.

en: WizTree will now restart.
bg_BG: Програмата ще се рестартира.

en: You are about to open
bg_BG: Вие сте на път да отворите

en: You can hide this message by making a donation
bg_BG: Можете да скриете това съобщение, като направите дарение

en: Zoom in Treemap
bg_BG: Увеличи мащаба на графична карта

en: Zoom out Treemap
bg_BG: Намали мащаба на графична карта

en: canceled
bg_BG: отменено

en: files
bg_BG: файл(а,ове)

en: files - are you sure?
bg_BG: файлове - сигурни ли сте?

en: n/a
bg_BG: н/и

en: seconds
bg_BG: сек
